Пошук по сайту

Фізика  лекції  Курсова робота  Рефераты  

Урок 9 23 розрахунок електричних кіл, що містять паралельне з’єднання провідників щоб досягти мети, треба наздоганяти тих, хто попереду, а не чекати тих, хто позаду. Арістотель Мета: Закріпити знання учнів по темі «паралельне з’єднання провідників»

Урок 9 23 розрахунок електричних кіл, що містять паралельне з’єднання провідників щоб досягти мети, треба наздоганяти тих, хто попереду, а не чекати тих, хто позаду. Арістотель Мета: Закріпити знання учнів по темі «паралельне з’єднання провідників»





УРОК 9_23

РОЗРАХУНОК ЕЛЕКТРИЧНИХ КІЛ, ЩО МІСТЯТЬ ПАРАЛЕЛЬНЕ З’ЄДНАННЯ ПРОВІДНИКІВ

Щоб досягти мети, треба наздоганяти тих,

хто попереду, а не чекати тих, хто позаду.

Арістотель

Мета: Закріпити знання учнів по темі «паралельне з’єднання провідників». Систематизувати знання учнів про основні характеристики електричного кола та взаємозв’язок між ними; навчити використовувати набуті знання при розв’язуванні задач на розрахунок кіл із паралельним з’єднанням провідників.

Розвивати логічне мислення та науковий світогляд учнів; розвивати вміння учнів застосовувати закон Ома для розрахунку електричних кіл та вміння читати електричні схеми.

Виховувати культуру записів при оформленні задач з фізики, дисциплінованість, працелюбність.

Тип уроку: узагальнення і систематизація набутих знань.

Обладнання: картки для розминки, бланки для самостійної роботи, картки з завданнями.

План-схема уроку

Етап уроку

Час, хв

Форми і методи діяльності вчителя

результат

  1. Розминка

3

Гра «Логікон»

Налаштування на роботу

  1. Актуалізація опорних знань

7

Самостійна робота

Контроль та корекція знань

  1. Основний зміст уроку

30

Розв’язування задач

Узагальнення, систематизація і закріплення вивченого матеріалу

  1. Підсумки уроку

3

Підбиття підсумків уроку

Оцінювання роботи учнів

  1. Домашнє завдання

2

Повторити §20, 21. Розв’язання задач

Повторення вивченого матеріалу, підготовка до контрольної роботи

Хід уроку

  1. Розминка.

Гра «Логікон»

В запропонованих картках заповнити пропущені клвтинки (додаток 1).

  1. Актуалізація опорних знань.

Самостійна робота.

Виконати завдання на запропонованих бланках (додаток 2).

  1. Основний зміст уроку.

Розв’язування задач

  1. Резистори 30 Ом, 40 Ом і 60 Ом з’єднані паралельно. Визначити загальний опір ділянки.

Дано: Розв’язання

R1 = 30 Ом Загальний опір ділянки кола з паралельним з’єднанням

R2 = 40 Ом провідників обчислюється співвідношенням:

R3 = 60 Ом

Звідси знайдемо загальний опір ділянки:

R = ?





Відповідь: R = 13,3 Ом.

  1. Амперметр показує силу струму 1 А. Визначити напругу та силу струму на кожному резисторі.

4 Ом

12 Ом

6 Ом

2 Ом

А

Дано: Розв’язання

R1 = 2 Ом Визначимо напругу на резисторі R2 скориставшись законом Ома:

R2 = 6 Ом

R3 = 12 Ом

R4 = 4 Ом

І = 1 А Оскільки резистори R2 та R3 з’єднано паралельно то напруга на

U1 – U4 = ? них однакова, тобто U2 = U3 = 6 В.

І1 – І4 =? Знайдемо силу струму в резисторі R3 :



Сила струму в з’єднанні R2R3 знаходиться співвідношенням:



Оскільки резисториR1 , R2,3 та R4 з’єднані послідовно то сила струму на них однакова, тобто І1 = І2,3 = І4 = 1,5 А.

Знайдемо напруги на резисторах R1 та R4 :



відповідно



Відповідь: I1=1,5 А, I2=1 А, I3=0,5 А,

I4=1,5 А, U1=3 В, U2=U3=6 В,

U4=6 В.

  1. Задачі зображені на графічних схемах (додаток 3).

  1. Підсумки уроку.

Підбиваємо підсумки уроку. Виставляємо оцінки.

  1. Домашнє завдання.

Повторити §20, 21. Розв’язати задачі:

  1. Як одержати ділянки з опорами 16 Ом і 36 Ом, використавши три резистори, які мають опір 24 Ом кожний? Побудуйте відповідні схеми.

  2. В освітлювальну мережу кімнати ввімкнено дві електричні лампи, опори яких 200 і 300 Ом. Напруга в мережі 120 В. Визначити силу струму в підвідних проводах, загальний опір ділянки, яка складається з двох ламп.

ДОДАТОК 1

Напруга




















А









R







Омметр



Напруга




















А









R







Омметр



Напруга




















А









R







Омметр



Напруга




















А









R







Омметр



Напруга




















А









R







Омметр



Напруга




















А









R







Омметр

ДОДАТОК 2

Самостійна робота

В-1

  1. Яким приладом вимірюється сила струму і як він вмикається в коло? ________________________________________________________________________________________________________________________________________________

































































































































































































































































































































































































































































































  2. Накресліть схему ділянки кола де три резистори з’єднані паралельно?



  1. Запишіть формулу, за якою можна розрахувати електричний опір провідника. ________________________________________________________________________________________________________________________________________________



  1. Є 10 однакових резисторів. Кожен має опір 20 Ом. Чому дорівнюватиме загальний опір ділянки кола, де всі 10 резисторів з’єднають послідовно? ________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________



  1. Запишіть усі формули, які можна використати при паралельному з’єднанні провідників. ________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Призвіще та Ім’я ________________________ Оцінка ___________

ДОДАТОК 2

Самостійна робота

В-2

  1. Яким приладом вимірюється електрична напруга і як він вмикається в коло? ________________________________________________________________________________________________________________________________________________

































































































































































































































































































































































































































































































  2. Накресліть схему ділянки кола де три резистори з’єднані послідовно?



  1. Запишіть формулу, що виражає закон Ома. ________________________________________________________________________________________________________________________________________________



  1. Є 10 однакових резисторів. Кожен має опір 20 Ом. Чому дорівнюватиме загальний опір ділянки кола, де всі 10 резисторів з’єднають паралельно? ________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________



  1. Запишіть усі формули, які можна використати при послідовному з’єднанні провідників. ________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Призвіще та Ім’я ________________________ Оцінка ___________

поділитися в соціальних мережах



Схожі:

Тема уроку: Змішане з'єднання провідників. Розв'язання задач
...

Тема уроку. Електричний струм. Електричне коло. Послідовне та паралельне...
Тема уроку. Електричний струм. Електричне коло. Послідовне та паралельне з’єднання провідників

Тема: Закон Ома для ділянки кола. Послідовне І паралельне з’єднання...

Що сієте добро, як щедрий колос
Мета: виховувати шану І повагу до тих, хто з добрим серцем відкриває перед молоддю шлях до щасливого майбуття

11 клас «Корпускулярно-хвильовий дуалізм»
Фізика, як І кожна наука, має свою давню історію І своїх творців. Знати це дуже важливо для молоді, для тих, хто хоче зрозуміти суть...

Орієнтовний план заходів з відзначення знаменних І пам’ятних дат в історії України на 2015 рік
«Іван Пулюй – вчений–новатор у світовій науці»; «Іван Пулюй – подвижник нації», «Він належав до тих, хто формував світ»

Тема: Змішане з’єднання провідників. Розв’язування задач Мета уроку: навчальна
Обладнання: електрична лампа, свічка, ліхтарик, лазерна указка, набір з геометричної оптики, прилад для демонстрації законів оптики,...

Уроки з фізиці у 7 класі Тема: Починаємо вивчати фізику
Мета: узагальнити І систематизувати знання учнів по темі, закріпити уміння І навички розв’язування задач, виховувати цілеспрямованість...

Урок по темі «Електромагнітні коливання» Мета
Систематизувати й узагальнити знання учнів з теми; підготувати їх до тематичного оцінювання знань шляхом використання інтерактивних...

Урок №1 Тема: Електризація. Електричний заряд. Два ряди електричних зарядів
Мета: формування уявлень учнів про електризацію тіл, електричний заряд, два роди електричних зарядів, розвивати логічне мислення,...



База даних захищена авторським правом © 2017
звернутися до адміністрації




f.ocvita.com.ua
Головна сторінка